Ogłoszenia duszpasterskie II Niedzieli Wielkiego Postu

 

25 lutego 2018 r.

 

 1. Sprzątanie kościoła: Ewa Posłowska, Sebastian Posłowski, Magdalena Gmyrek, Daniel Gmyrek, Halina Piłat, Sebastian Piłat, Barbara Biernacka, z ofiarą dołączyła Maria Posłowska. Bóg zapłać.
 2. Praca: Ryszard Wołowiec, Bogdan Sarnecki. Odnowienie zakrystii: Janusz Socha.
 3. Podziękowania: Grzegorzowi i Justynie Głogowskim za ufundowanie sprzętu elektrycznego do kościoła. Bóg zapłać.
 4. Zbiórka na rozbudowę kościoła na Modrzewiu od Pabiana Krystyny i Jerzego do Zarzycki Anny i Józefa dziś . Powód: choroba radnych.
 5. Parafia dostała pozwolenie na wycinkę ostatniego obumierającego drzewa przy kościele. W zamian mamy nasadzić 10 sztuk nowych. Wycinkę drzewa zorganizujemy 17 marca – sobota. Bardzo proszę, żeby zajęła się tym Leśniówka. Radnych proszę o zorganizowanie wycinki.
 6. Podpisałem umowę na gazowe przyłącze do kościoła i plebanii. Poinformowano mnie, że prace związane z przyłączami będą prowadzone od marca. jeśli ktoś złożył wniosek to niech cierpliwie czeka na podpisanie umowy.
 7. 3 marca br. (w najbliższą sobotę) od godz. 9.30 będzie rozliczanie PIT-ów na salce św. Izydora. Przekazany 1% będzie przeznaczony na Stowarzyszenie „Posłowice”, które wspiera naszą parafię. Zachęcam i zapraszam.
 8. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca: msze o 7.00 i 18.00. Spowiedź od 17.00, następnie Droga Krzyżowa 0 17.30, którą poprowadzą dzieci z Ogniska Misyjnego i msza św. o 18.00. zapraszam do udziału w Drodze Krzyżowej.
 9. W sobotę po mszy św. spotkanie Apostolatu Maryjnego.
 10. W niedziele po mszy św. o godz. 8.00 spotkanie z Różami Różańcowymi.
 11. W zakrystii są do nabycia baranki wielkanocne: cena minimum 5 zł.
 12. Gazety „Niedziela” i „Gość Niedzielny” do odebrania w zakrystii. W ubiegłym tygodniu ukazał się artykuł w „Niedzieli” o naszej parafii. Kto by chciał nabyć egzemplarz i dowiedzieć się co piszą o naszej parafii zapraszam do zakrystii. Cena 5 zł.
 13. Dziś o 17.15 zbiórka ministrantów ze szkoły podstawowej i wyjście do parku trampolin.